معرفی وبلاگ
سلام من مرصاد هستم با يه شخصيت عادي متمايل به شاد عاشق درس بودم ولي به دليل نامردي و وحشی گری بعضي از معلمين که فقط کتک زدن بلد بودن از درس زده شدم هدفم از ايجاد اين وبلاگ ايجاد دوستي هاي معقول و سالم در فضاي مجازي است امیدوارم بعداز دیدن این وبلاگ از مطالب درج شده راضی باشید به امید دیدار. (به نظر شما اگر مهدی فاطمه بین ما حاضر بود چند نفر از مسئولین کشور شیعه ایران را در پست خود ابقا می کرد؟!) ايميل من: mersadnemati@yahoo.com
دسته
دوستان تبیانی
سايت هاي ديگر
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 844441
تعداد نوشته ها : 1462
تعداد نظرات : 660

فریاد بی صدا

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

در دل من همه كورند و كرند

  دست بردار از اين در وطن خويش غريب 

    قاصد تجربه هاي همه تلخ 

      با دلم مي گويد 

        كه دروغي تو ، دروغ 

           كه فريبي تو ، فريب

              قاصدك! هان ، ولي ... آخر ... اي واي 

                   راستي آيا رفتي با باد ؟

                      با توام ، آي! كجا رفتي ؟ آي 

                        راستي آيا جايي خبري هست هنوز ؟

                            مانده خاكستر گرمي ، جايي ؟

                     در اجاقي ، طمع شعله نمي بندم، خردك شرري هست هنوز ؟

                 قاصدك! 

            ابرهاي همه عالم شب و روز

       در دلم مي گريند .

دسته ها : دل نوشته
سه شنبه 31 5 1391 20:16

بيخودي پرسه زديم، صبحمان شب بشود.
 
بيخودي حرص زديم، سهممان كم نشود.
 
ماخدا را با خود سر دعوا برديم. و قسمها خورديم.
 
مابهم بدكرديم  ،مابهم بدگفتيم، ماحقيقتهارا زيرپا له كرديم.
 
وچقدر حظ برديم،كه زرنگي كرديم.

 روي هرحادثه اي حرفي ازپول زديم،
 

ازشمامي پرسم،ماكه راگول زديم؟

دسته ها : دل نوشته
سه شنبه 31 5 1391 20:12

يــــــــــــــــــــــــــــــاد بگير:


گاهي نبايد ناز كـــــشيد ؛


انتظاركـــــشيد ؛


... آه كـــــشيد ؛

درد كـــــشيد ؛


فرياد كـــــشيد ....

تـنهـآ بايد دست كـــــشيد و رفت ...

عكس

 

دسته ها : دل نوشته
سه شنبه 31 5 1391 20:8

عكس

دسته ها : طنز
سه شنبه 31 5 1391 20:5

ميروم شايد فراموشت كنم
با فراموشي هم آغوشت كنم
ميروم از رفتن من شاد باش
از عذاب ديدنم آزاد باش
گرچه تو تنهاتر از من ميروي
آرزو دارم ولي عاشق شوي
آرزو دارم بفهمي درد را
تلخي برخوردهاي سردرا

عكس

دسته ها : دل نوشته
سه شنبه 31 5 1391 20:1

چه دنياي عجيبي است ...
همه ميگويند،حرف دلت را بزن ...
اما ، هر وقت حرف دلم را زدم ، دل همه را زدم !

عكس

دسته ها : دل نوشته
سه شنبه 31 5 1391 19:54

عكس

دسته ها : تصاوير
سه شنبه 31 5 1391 19:35

عكس

تبليغات در دنياي امروزه،نقش مهمي را در پيشبرد كسب و كار ايفا مي كند.در اين ميان بايد توجه داشت،درست و كم هزينه تبليغ كرد.5 موضوع مهم در راه رسيدن به هدف اشاره شده به ما كمك مي كنند.در زير اين 5 مورد را با هم بررسي مي نماييم.

1- كسب و كار خود را در محيط كار تبليغ كنيد
بر ديوار بيروني شركت، نام و زمينه كار شركت را بنويسيد. با رستوران بزرگي در تهران كار مي‌كردم. اين رستوران در نماي بيروني هيچ تابلوي قابل توجهي نداشت. بسياري از افرادي كه از آنجا عبور مي‌كردند نمي‌دانستند كه در آنجا رستوراني وجود دارد. اين رستوران هنگامي كه تابلوي بزرگي از نماي داخلي رستوران را بر ديوار بيروني نصب كرد، تعداد مراجعين به رستوران بيشتر شدند.

هر گونه نوشته يا علامتي از كسب و كار شما در محيط هاي عمومي محل كار، تبليغي شبانه روزي خواهد بود و مي‌تواند ديگران را با كسب و كار شما آشنا سازد، حتي زماني كه تعطيل هستيد. اگر امكان نصب تابلو يا نوشته‌اي بزرگ را نداريد، مي توانيد بر زنگ درب ورودي علاوه بر نام شركت، زمينه كاري خود را هم بنويسيد. البته براي نصب تابلوهاي بزرگ شايد نياز به دريافت مجوز باشد. از رنگها و طراحي مناسب و حرفه‌اي استفاده كنيد. حتي مي‌توانيد روزها و ساعات فعاليت شركت را بنويسيد.

موضوع بعدي آن است كه از محل كسب و كار خود براي بازاريابي استفاده كنيد. اگر مشتريان به محل شما مراجعه مي‌كنند و بايد مدتي در محل شما بمانند، از اين فرصت فوق‌العاده استفاده كنيد. به‌جاي اينكه ديوارهاي شركت خود را با تابلوهاي تزئيني پر كنيد، مطالبي نصب كنيد كه محصولات و خدمات شما را تبلغ مي‌كند. مثلا بسياري از كساني كه براي بيمه كردن اتومبيل خود به شركت بيمه مراجعه مي‌كنند، اطلاعات كافي درباره بيمه‌هاي ديگر مثلا بيمه عمر و سرمايه‌گذاري ندارند. يك نماينده بيمه مي‌تواند دقيقا روبروي محلي كه مشتري مي‌نشيند، مطلبي درباره بيمه عمر و مزاياي آن نصب كند.

2- تبديل فاكتور به ابزاري براي فروش بيشتر
بسياري از شركتها روزانه فاكتورهايي را صادر مي‌كنند كه به جاهاي مختلف ارسال مي‌شود. فاكتورها معمولا بارها دست به دست مي شوند تا به دست پرداخت‌كننده آن مي‌رسند. اخيرا تبليغ يكي از شركت‌هاي معروفي كه دوره هاي مديريتي برگزار مي‌كند را در وب‌سايتم گذاشتم. سپس فاكتور را فرستادم، اين فاكتور بايد توسط چندين نفر تاييد مي‌شد كه شامل فرد سفارش‌دهنده آگهي كه يكي از مدرسان بود، مسئول حسابداري و سپس فردي كه چك‌ها را صادر مي‌كرد بودند. اين موضوع فرصت خوبي را فراهم مي‌كند تا به چندين نفر معرفي شويد. البته شايد اين افراد با كسب و كار شما آشنا باشند ولي به تمامي توانايي‌ها و امكاناتي كه ارائه مي‌كنيد واقف نباشند. مثلا ما براي محصولات آموزشي، مشتريان زيادي داريم و اخيرا كارگاه‌هاي آموزشي حضوري برگزار مي‌كنيم، ولي بسياري از مشتريان اين موضوع را نمي‌دانند. پس با فاكتور حتي مي‌توانيد خدمات و محصولات جديد را معرفي كنيد. حتي مي‌توانيد اخبار كسب و كار خود را در فاكتور منعكس كنيد. مثلا اگر قيمت‌ها تغييري كرده است يا گاهي فروش فوق‌العاده برگزار مي‌كنيد اين موارد را در فاكتور منعكس كنيد.

وقتي مشتري محصولي را مي‌خرد، احتمالا محصولات وابسته‌اي وجود دارند كه مي‌توان در فاكتور معرفي كرد. مثلا فرض كنيد فردي از شما جوهر پرينتر مي‌خرد. چنين فردي احتمالا به كاغذهاي مختلف، لوازم يدكي پرينتر و خدمات تعمير پرينتر علاقه‌مند است. محصولات وابسته به محصول خريداري شده را در فاكتور معرفي كنيد. نرم‌افزارهاي پيشرفته حسابداري اين امكان را دارند كه محصولات موردنظر را با توجه به خريد مشتري در زير فاكتور اضافه كنند.

ابتكاري كه يكي از شركتهاي كامپيوتري انجام داد اين بود كه با هر فاكتور، يكي از اعضاي شركت را معرفي مي‌كرد و حتي عكس او را در پايين فاكتور چاپ مي‌كرد. اين كار در مشتري احساس خوبي را ايجاد مي‌كند و در مراجعات بعدي مشتري احساس نزديكي بيشتري با كاركنان مي‌كند.

حتي مي‌توانيد كاري كنيد كه دريافت فاكتور براي مشتري به تجربه‌اي لذت‌بخش تبديل شود. مثلا همراه فاكتور مطالب خواندني و آموزشي كوتاهي بفرستيد تا مشتري از آنها استفاده كند.

اگر امكانات بيشتري در اختيار داريد از فاكتورهاي رنگي استفاده كنيد تا تاثير بهتري از شما به‌جاي بگذارد. بسياري از خريداران هيچگاه به محل كارمان مراجعه نمي‌كنند و تنها چيزهايي كه از كسب و كارمان مي‌بينند محصولات و فاكتورها هستند.

عكس

3- سيستم انتظار تلفني را به درآمد تبديل كنيد
مشتريان از منتظر ماندن متنفرند. اگر از سيستمهاي پاسخگوي تلفني استفاده مي‌كنيد و مشتريان بايد لحظاتي منتظر بمانند تا بتوانند با شخص موردنظر صحبت كنند، از اين فرصت استفاده كنيد. در لحظات انتظار به‌جاي پخش صرفا يك موسيقي دلنشين، به معرفي محصولات و خدمات شركت بپردازيد. اگر كسب و كار خود را به‌تازگي آغاز كرده‌ايد با اينكار مي‌توانيد ذهنيت خوبي را در مشتري ايجاد كنيد و مشتري احساس خواهد كرد كه با شركت بزرگي تماس گرفته است.

در زمان‌هايي كه شركت تعطيل است به‌جاي آنكه بگوييد لطفا پيام خود را بگذاريد مي‌توانيد به معرفي شركت و محصولات پرداخته سپس از مشتري بخواهيد پيام بگذارد.

در تهيه پيام مناسب همواره به‌ياد داشته باشيد كه مشتريان بسيار پر‌مشغله هستند. از گفتن مقدمه و يا مطالبي كه مشتري از آن آگاه است بپرهيزيد و مستقيما به خدمات و محصولات بپردازيد. پيام را تا حد ممكن كوتاه و قابل‌فهم نگه داريد. از جملات شعارگونه بپرهيزيد.‌ مشتريان هيچگاه فرصت ندارند تا مثلا 10 دقيقه به توضيحات ضبط‌شده شما گوش كنند. براي دلنشين‌تر شدن پيام مي‌توانيد آنرا با موسيقي ملايمي همراه سازيد.

اگر توانايي تهيه دستگاه‌هاي گران‌قيمت پاسخگوي تلفني را نداريد مي‌توانيد از نرم‌افزارهايي كه براي اينكار تهيه شده‌اند استفاده كنيد. كافي است كامپيوتر شما به مودم مجهز باشد تا آنرا تبديل به سيستم پاسخگوي خودكار تلفني كنيد. يكي از بهترين نرم‌افزارها در اين زمينه IVM Answering Attendant است كه در سي‌دي‌هاي بازار موجود است.

4 - از لباس‌هاي رسمي استفاده كنيد
بسيار جالب است كه مردم به افرادي كه يونيفرم پوشيده‌اند احترام بيشتري مي‌گذارند زيرا احساس مي‌كنند كه آنها افراد تصميم‌گيرنده و مهمي هستند. تصور كنيد كه مي‌خواهيد با هواپيما مسافرت كنيد. اگر ببينيد خلبان يك تيشرت معمولي پوشيده است چه احساسي به شما دست مي‌دهد؟ آيا اطمينان مسافران كمتر نخواهد شد؟

اگر شما و كاركنان با لباس مناسب در محل كار ظاهر نشوند شايد باعث تاثير نامناسب بر ديگران شود. البته تهيه يونيفرم معمولا پر‌هزينه است، ولي مي‌توان آنرا  بخشي از بودجه بازاريابي در نظر گرفت. البته اگر نمي‌توانيد يونيفرم تهيه كنيد، حداقل مي‌توانيد نوع خاصي از لباس با رنگي مشخص بپوشيد. مثلا تمامي كاركنان پيراهن سفيد با شلوار مشكي بپوشند. حتي كسب و كارهاي بسيار كوچك مي‌توانند از اين روش استفاده كنند. مشتريان وقتي شما و كاركنان را ببينند كه با لباس‌هايي مناسب و يكدست در محل كار ظاهر مي‌شوند، احساس آرامش و امنيت خواهند كرد.

شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه به فروشگاهي مراجعه مي‌كنيد و ظاهر و لباس عجيب و غريب فروشنده باعث مي‌شود كه احساس راحتي نكنيد و حتي از خريد منصرف شويد.

5 - از بسته‌بندي محصولات و خدمات بهترين استفاده را ببريد
بسياري از كسب و كارها محصولات خود را در جعبه يا بسته‌بندي خاصي ارائه مي‌كنند. بسته‌بندي شايد يك كيسه معمولي باشد و يا حتي جعبه چوبي گرانقيمت خاص.  بسته‌بندي اين امكان بي‌نظير را فراهم مي‌كند تا كارتان را به ديگران معرفي كنيد. وقتي مشتري محصولي را مي‌خرد معمولا آنرا به ديگران نيز نشان مي‌دهد. اگر از جعبه يا بسته‌بندي خاصي استفاده مي‌كنيد چرا آنرا به‌عنوان فرصتي براي فروش بيشتر در نظر نگيريد؟ حتي اگر از كيسه پلاستيكي استفاده مي‌كنيد مي‌توانيد روي آن نام و لوگوي كسب و كار و ساعات كاري و شماره تلفن و حتي محصولات و خدمات را بر آن چاپ كنيد.

ايده پرسود ديگر گذاشتن كاغذ معرفي محصولات ديگر در بسته‌بندي تمامي محصولات است. اگر فردي از شما خريد كرد به احتمال زياد مجددا خريد خواهد كرد و حتي شايد شما را به دوستان خود توصيه كند.

كتاب‌فروشي‌ها مي‌توانند به‌خوبي از اين روش استفاده كرده و با هر كتاب، فهرستي از كتاب‌هاي پرفروش ماه و كتاب‌هاي حراجي را ضميمه كنند.

فروشگاهي بزرگ در ژاپن بر كيسه‌هاي خود نقشه كاملي از شهر توكيو را چاپ كرده است و روي نقشه، محل فروشگاه خود را مشخص كرده است و به اين طريق به تبليغ كسب و كار خود مي‌پردازد.

 

 

دوشنبه 30 5 1391 16:37

چنانت دوست مي دارم كه مجنون داشت ليلا را
چنان ديوانه باشد دل كه نشناسم سر از پا را

كجا ناديده عاشق شد كسي بانغمه اي تنها
چنان خيزد به يادت دل كه ميت لمس عيسا را

نمي خواهم سرم باشد مگر در سجده بر كويت
كه گويم رنج دل با كس كه داند زجردنيا را

نمي داند كس اين حالت مگر در وقت جان دادن
چنان در تاب باشد دل كه ماهي هجر دريا را

بهاري شد مگر جانم كه دردل لاله مي رويد
شقايق را چنان بوسم كه مادر طفل نو پا را

گريزان پاي چون رويا نماني در برم لختي
برون از خويش مي بايد كه بينم ماه زيبا را

نمي دانم چه مي گويد چو هر عاقل به ره بينم
همين دانم كه دل صيدي به منقاراست عنقا را

«با تشكر از علي حيدري معاف»

گلهاي زندگي

عكس

دسته ها : دل نوشته
دوشنبه 30 5 1391 15:49

عكس

دسته ها : تصاوير
دوشنبه 30 5 1391 15:46

عكس

دسته ها : تصاوير
دوشنبه 30 5 1391 13:47

عكس

دسته ها : حرف من
دوشنبه 30 5 1391 13:45

چرا هر شب تورو دارم؟
بدون اينكه حتي يك نفس از من جدا باشي
چرا تو جاده گم مي شم؟
بدون اينكه حتي يك نفس پيدا شي
چرا از بي تو مي ترسم
همش دستات و مي گيرم
تو ماه و بردي از شب هام
من از بي ماه، مي ميرم

 

واسه چي…
تو هنوز توي عمق ترانه ها مي
واسه چي…
واسه چي…
توي هر نفسم تو هنوز باهامي
واسه چي…
مگه نه اينكه دستام و ول كردي
نذاشتي با تو دنيام و بسازم…
تو را هر شب به اين جاده ي تاريك و نمناك
واسه چي… مي بازم؟

چرا اين جاده مي پيچه؟
همه اش سمت يه بي راهه
چرا من از تو جا موندم؟
چرا دنيا پر از راهه؟
چرا دستامو ول كردي؟
چرا خواستي كه تنها شم؟
نمي بيني كه عمر من
مثه يه قصه كوتاهه
مثه يه قصه كوتاهه…

عكس

دسته ها : دل نوشته
دوشنبه 30 5 1391 13:33

رو به رو را نگاه كردم،

 ميان جماعت تو را ديدم !

 ميان سنبله‌ها،

 زير تك درختي تو را ديدم !

 در انتهاي هر سفر،

 در عمق هر عذاب،

 در انتهاي هر خنده،

 سر برآورده از آتش (و) آب …

 تابستان (و) زمستان، تو را ديدم !

در خانه،

 در رويا،

 در آغوشم تو را ديدم !

دسته ها : دل نوشته
دوشنبه 30 5 1391 13:23

عكس

دسته ها : تصاوير
دوشنبه 30 5 1391 13:16
X